2013 májusi érettségi feladatok? Sürgős!


3.) [link]


6.) [link]


7.) [link]


9.) [link]


10.) [link]


12.) [link]


Tudnátok nekem segíteni levezetéssel az alábbi feladatokban ? Forgattam a négy jegyűt de semmire sem jutottam. Szép estét!



2015. ápr. 28. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
3, az alapanyagok árát összeadod ez ugye: 640Ft utána elosztod 360-at 640-el, mert a kör 360 fokos. Ez 0,5625 mer így megkapod hogy 1Ft hány foknak felel meg. Végül beszorzod a vaj árával és így kijön h 135foknak felel meg.
2015. ápr. 28. 21:02
 2/5 anonim ***** válasza:
10, 2×1×3×2×1×1=12 féle sorrend lehet mer az első helyen B vagy D lesz(ezért itt 2lehetőség van), a másodikon már csak az lehet aki ugye nem lett első (itt 1 lehetőség van), a 3. helyen A E F lehet (3 lehetőség), 4.helyen (2 lehetőség), 5.helyen (1 lehetőség), az utsó hely meg adott tehát ott is 1.
2015. ápr. 28. 21:18
 3/5 anonim ***** válasza:
12, prímszámok: 2, 3, 5, 7, 11, 13... Az adatok között 3 prímszám van. (A valószínűség számítás: kedvező eset/ összes esettel) Tehát 3/8=0.375 így 37.5% hogy prímszámot húzunk. (A 3 feladat amit leírtam alap matek, 8.osztályos vagyok)
2015. ápr. 28. 21:24
 4/5 anonim ***** válasza:

6. Át kell rendezni y=ax+b alakba, ezután így néz ki:y=-2x+4


A b az y tengely metszéspontja, x tengely metszéspontja pedig

-b/a, azaz -4/-2=2


Tehát M:(2;0)


A meredekség pedig az 'a', azaz -2.

2015. ápr. 28. 21:28
 5/5 anonim ***** válasza:

7-es: Átkell alakítani teljes négyzetté. Először csak az első két tagot nézzük, az a lényeg hogy azokat kapjuk vissza, a harmadik tagot majd le lehet vonni, gyakorlatban így néz ki:


Rájössz, hogy (x+5)^2 ha kibontod eléggé hasonlítani fog az eredetire, lássuk: x^2+10x+25. Annyi, hogy az eredetiben 21 a 3. tag, nekünk meg 25, ezért le kell vonni 4-et, ezután így nézki: (x+5)^2-4, ez egy az egyben ugyanaz mint ami a feladatban van csak olyan alakban hogy már tudod ábrázolni. Másodfokú fgv-t ábrázolod, 5-öt balra 4-et lefele, innen gondolom már megy.

2015. ápr. 28. 21:35