Hogyan javíthatnék ezen?

Figyelt kérdés

Jövőre emelt szinten akarok érettségizni kémiából, és próbálok gyakorolni az Ötösöm lesz kémiából című könyvből, de van úgy, hogy azért nem tudom megoldani a feladatot segítség nélkül, mert nem tudom biztosan, mi keletkezik a reakciókban... Például volt egy feladat, aminek megoldásához arra kellett volna rájönni, hogy a BaSO4 és a BaCO3 közül csak a BaCo3 oldódik fel a sósavban. Ezt honnan kellett volna tudnom? Vagy épp hogy abból a vasból, ami kénnel reagálva FeS2-t hoz létre, oxigénnel reagáltatva Fe2O3 nyerhető... Hogy kellett volna kitalálnom, ha egyszer úgy tűnik, hogy a FeS2-ben a vas oxidációs száma +2, de a második reakcióban mégis +3?

Javulni fog ez, ha minél több feladatot oldok meg, és közben az órán is haladunk a szervetlen kémiát véve?

Illetve az is gond, hogy hiába számolok jó módszerrel, mert a végeredmény pár tizedesjeggyel mindig más, mint ami a megoldókulcsban van... Gondolom, ez a kerekítéssel függ össze. Mit is jelent pontosan, ha például egy feladatban 1,000 g van megadva? Azt tudom, hogy nem azt, hogy 3 tizedesjegyig kell számolni, de akkor mit fejez ki? :( Bocsi, ha hülye kérdéseket tettem fel.



2015. ápr. 25. 17:11
 1/5 qwertyu ***** válasza:

Ha gyakorolsz és tanulod mellette a kémiát egyre könnyebb lesz majd.

Én úgy tudom, hogy 1,000 azt jelenti, hogy 3 tizedesjegyig kell számolni. A is így kell megadnod.

2015. ápr. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A bárium-sókhoz:

A kémiai sók egy vegyület csoport. Ezek a vegyületek savak és bázisok reakciójában képződnek.

Ezekből a sókból ismét felszabadítható a kiindulási sav vagy bázis ha a felszabadításhoz erősebb savat vagy bázist használunk.


Példa: BaCO3 (bárium-karbonát)

Ba(OH)2 (bárium-hidroxid) bázis és H2CO3 (szénsav) reakciójában keletkezett.

Ha ehhez a sóhoz a szénsavnál erősebb savat (pl. sósavat) adunk, akkor lesz kémiai reakció, méghozzá:


BaCO3 + 2 HCl -> BaCl2 + H2CO3


Vagyis a sóból egy erősebb savval ismét felszabadítottuk a só képződéséhez korábban felhasznált szénsavat.


A másik só a BaSO4 (bárium-szulfát) volt.

Ez a só kénsavval (H2SO4) készült ami még a sósavnál is erősebb sav. Vagyis ebből a sóból a sósav nem tudja felszabadítani a kénsavat. Nem lesz kémiai reakció.

2015. ápr. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A vashoz: A vas tiszta állapotú, erős oxidáló szerekkel +3 oxidációs számot produkál. Ilyen a Cl2 és az O2. Tehát az ezekkel alkotott vegyületei: Fe2O3, Fe2Cl3.

A többivel azonban +2 oxidációs számú iont képez.

2015. ápr. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A 3-as elrontotta a vas(III)-klorid képletét, ami helyesen: FeCl3
2015. ápr. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Azóta egy kicsit világosabbá vált, egyébként azt is rosszul gondoltam eddig, hogy ebben a feladatban FeS2 ön létre, mert csak FeS.

De azt még mindig nem telesen értem, hogy hogy van ez a dolog a tizedesjegyekkel :( Én is azt gondoltam eddig, hogy annyi tizedesjegyig kell számolni, ahány nulla van. De a múlt órán a tanár kihangsúlyozta valami kapcsán, hogy ez nem azt jelenti..

2015. ápr. 29. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!