Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valószínűségszámítás házi...

Valószínűségszámítás házi (feltételes valószínűség). Segítene valaki?

Figyelt kérdés

A feladat a következő:

van három dobozunk, mindhárom dobozban 6 golyó van.

Első doboz: 1 fekete, 5 fehér

Második doboz: 3 fekete, 3 fehér

Harmadik doboz: 2 fekete, 4 fehér

Csukott szemmel választunk egy dobozt és húzunk egy golyót.


1. Mennyi a valószínűsége, hogy fehér golyót húzunk?

2. Mennyi a valószínűsége, hogy az első dobozból húztunk, ha fekete golyót húztunk ki?

3. Ha mi választhatjuk ki, hogyan osszuk el a 18 golyót a három dobozba, hogyan helyezzük el őket, hogy csukott szemmel a lehető legnagyobb eséllyel fehéret húzzunk (akármennyi golyó kerülhet egy dobozba és nyitott szemmel rendezzük el őket)? Ekkor mekkora a fehér golyó húzásának esélye?


Már töröm a fejem egy ideje, de nem tudom, hogy ennél a dobozos esetnél hogy kell felírni a valószínűségeket.


A 3-asra van egy ötletem:

Első doboz: 1 fehér

Második doboz: 1 fehér

Harmadik doboz: 10 fehér, 6 fekete.

De itt sem tudom, hogy kell felírni a valószínűséget.


2015. máj. 2. 18:28
1 2
 11/11 bongolo ***** válasza:

#10: Amit mondasz, az nagyon hasonlít a végtelenmajom-tételre.

[link]

A te esetedben az felel meg neki, hogy ha nagyon-nagyon sokszor belenyúlsz ugyanabba a dobozba, egyszer csak nem lesz benne semmi. Csak hasraütésszerűen: mondjuk másodpercenként egymilliószor belenyúlsz, mindezt olyan hosszú ideig, amennyi a világegyetem kora, akkor lesz mondjuk 10% esélye annak, hogy nem találsz benne semmit.


A számok kamu számok, nem számoltam ki őket. Ha kiszámoltam volna, valószínű nem 10% jön ki, hanem jóval kevesebb.

2015. máj. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!