Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Binominális eloszlás, feladat....

Binominális eloszlás, feladat. Érti valaki?

Figyelt kérdés

A binominális eloszlás számolásával tisztában vagyok. Ennél a feladatnál nem értem a gondolkodás menetét.


A gyártás során a dobozok 3%-a megsérül, selejtes lesz. Az ellenőr a gyártott dobozok közül visszatevéssel 10 dobozt kiválaszt. Mennyi a valószínűsége annak, hogy a 10 doboz között lesz legalább egy selejtes?

Válaszát két tizedesjegyre kerekítve adja meg!


Behelyettesítem a képletbe, akkor 10 alatt az 1 x 0,03 az elsőn és 0,97 a kilencediken. Eddig kiszámoltam, viszont a helyes megoldás az az, hogy minden lehetőségre (10 alatt a 2, 10 alatt a 3... stb) ki kell számolni, és ezeket össze kell adni, miért?


A legalább szócska miatt a feladatban?


Azért nem értem, mert kockával dobva, mennyi az esélye, hogy 6 dobásból egyszer hatost dobok, akkor csak kiszámolom, hogy 6 alatt az 1 szorozva 1/6 az elsőn szorozva 5/6 az ötödiken. És ennyi, nem kell összeadogatnom minden értékre...


2015. máj. 3. 20:46
 1/2 anonim ***** válasza:

A diszkrét eloszlásoknál mindig össze kell adogatni azokat a valószínűségeket. Nézz csak rá a képletre:

P(kszi=k)=comb(n,k)*p^k*q^(n-k). Ez a valószínűség csak a k-ra vonatkozik (k-1)-re nem érvényes, és (k+1)-re sem stb.

Mennyi a valószínűsége annak, hogy a 10 doboz között lesz legalább egy selejtes? Ha kettő jön ki, abba benne van az egy is. És ha három, akkor is. És 10 esetén is. Tehát 1-10-ig az összeset ki kell számolni és összeadni a valószínűségeket. A kockadobásnál nincs ott a "legalább" vagy "legfeljebb" szócska. Úgy kell értelmezni, hogy "pontosan". Ott csak az egyik valószínűséget számoljuk csak ki. Sz. Gy.

2015. máj. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi!
2015. máj. 8. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!