Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Esetleg valaki megtudná nekem...

Esetleg valaki megtudná nekem mondani ezekre a kérdésekre a választ? Egyszerűen hiába keresem mindenhol nem találom a művet elolvastam, de ezekre még se megy a válasz ezek a kérdések maradtak ki a többire meg tudtam a választ!

Figyelt kérdés

1. Értelmezzük Csongor belépőjét az ember örökös útkeresésének szempontjából! "Minden országot bejártam, minden messze tartományt, s aki álmaimban él, a dicsőt, az égi szépet semmi földön nem találtam. Most, mint elkapott levél, kit süvöltve hord a szél, nyugtalan vagyok magamban, örömemben, bánatomban, s lelkem vágy szárnyára kél"

2. Figyeljük meg a kert-motívumot! Foglaljuk össze, milyen vallási, mitológia képzeteket kelt a kert, az alma!

5. Milyen életcélok lebegtek a három vándor előtt? Meg tudták-e valósítani életcéljukat? Mi lett a végzetük?

6. A vándorok sorában milyen emberi magatartásokat ítél el a mesedráma? Foglaljuk össze.

8. Gyűjtsük össze a Csongor és Tündében található népmesei motívumokat! Hozzuk példákat a mesecímek megjelölésével, e motívumok előfordulására a magyar népmesekincsből!

9.Állítsuk szembe egymással Csongor és Balga, illetve Tünde és Ilma alakját! Minősítsük ellentétüket: tragikus, komikus avagy ironikus-e?



2015. máj. 11. 16:23
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!