Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A Károlyt +val/vel raggal úgy...

A Károlyt +val/vel raggal úgy írom le, hogy Károly-jal? Nekem nagyon furán hangzik, de szerintem így kell, csak nem vagyok biztos benne.

Figyelt kérdés
2010. febr. 24. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem :) Csak 'idegen' szavaknál kell kötőjel. Helyesen: Károllyal.
2010. febr. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Károllyal
2010. febr. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A j és az ly pontosan azért két különböző betű (még ha egy hangot is jelölnek), mert régen más hangot jelentett (kb. ott van a nyelved, mint amikor az l-t mondod, és így próbálod meg kimondani a j hangot). A kötőjel pedig csak akkor kell, ha az utolsó betűt nem ejted (pl. egy angol vagy egy francia név esetében - Voltaire-rel, Drake-kel). A magyar nevek, amelyek régi kettősbetűkre (pl. cz, ts, ch, th stb.) végződnek, az utolsó hanghoz (nem betűhöz!) hasonul a rag v-je (Móriczcal, Babitscsal, Kossuthtal, Áchcsal stb.).
2010. febr. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2010. febr. 24. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!