Analízis, integerálás int (sint * arcsin (sint) * dt) ezt hogyan kell megoldani?


Itt a helyettesítés előtti alakja: [link]


A képen látható egyenletet behelyettesítettem, majd a kérdésben látható egyenlet jött ki.

Utána tovább oldottam a feladatot és ez jött ki: [link]


Itt akadtam el. Nem tudom, hogy most g'/g típusú-e ez a feladat vagy szorozzam össze a két -cost-t és akkor cos^2t jön ki belőle, majd ezt átalakítva trigonometrikus azonosság alapján 1-sin^2t lesz? Ha g'/g típusú, akkor nem ln(sint) lesz a bal oldali tagból, jobb oldaliból pedig sint, így nem sokra mennék vele. Ha a második megoldást választom, akkor nem tudom mit kellene utána csinálni.


Valaki tudja hogyan kellene ezt megoldani?



2015. máj. 22. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:

x - gyök(1 - x^2)·ARCSIN(x)+C lenne az eredmény.

Levezetést lásd később. Sz. Gy.

2015. máj. 22. 22:03
 2/4 anonim ***** válasza:

int (sint * arcsin (sint) * dt)=int(t*sin(t))dt


int(u*v')dt=uv-int(u'*v)dt alakba helyettesítünk:

u=t, u'=1, v'=sin(t), v=+cos(t)


tehát =-t*cos(t)-int(1*(-cos(t))dt=sin(t)-t*cos(t)


t=arcsin(x) visszahelyettesítés után kijön a fenti eredmény. Sz. Gy.

2015. máj. 22. 22:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Az előző kép harmadik sor utolsó eleme: v=-cos(t)

Sz. Gy.

2015. máj. 22. 22:32
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. máj. 22. 23:30