Hetfon irok felmerot kemiabol es nem ertem a szamitasi feladatokat. Kerlek tudnatok segiteni? Pl. Mekkora tomegu natriumot kell elegetni 620 g natrium-oxid eloallitasahoz? Hangy gram oxigenel reagal?


2015. máj. 30. 12:21
 1/1 anonim ***** válasza:

ezeket úgy kell, hogy felírod a reakció egyenletet és ott minden mólt jelent


2Na + O 1/2 -> Na2O

4Na + O2 -> 2 Na2O

Mert ugye a kation Na+ az anion (O)2-

A légkörben a legjellemzőbb allotróp az O2 ezzel szokás számolni.


4 mol Na 1 mol O2-vel reagál és 2 mol Na2O lesz belőle.


M(Na2O)=23+23+16=62g/mol


n=m/M=620/62=10mol


Ehhez 20 mol Na-t kell elégetni, és 5 mol O2-t.


20*23=460g ennyi Na kell

5*(16*2)=160g ennyi oxigén


Ha ezeket összeadod, a tömegmegmaradás értelmében pont 620g-nak kell kijönnie.

2015. máj. 30. 12:35