Kaptunk házinak gyakorlásképp jópár ilyen feladatot, de ezzel az eggyel nem boldogulok. Szerintem rosszul kezdtem el, és azért nem stimmel az egész. Valaki segítene?

2015. jún. 1. 15:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Írd le, hogy te hogy csináltad.
2015. jún. 1. 15:55
 2/2 anonim ***** válasza:

Felbontod a zárójelet:

6x+30-4=10-3x

Összevonsz:

6x+26=10-3x

Hozzáadsz 3x-et mindkét oldalhoz:

9x+26=10

Kivonsz 26-ot mindkét oldalból:

9x=-16

Osztasz 9-cel, hogy x-et kapj:

x=-16/9

2015. jún. 1. 22:17