Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ha felveszem a hangom és...

Ha felveszem a hangom és hallgatom, megfogom jegyezni? Történelemből

Figyelt kérdés

2015. jún. 5. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tanultam régen, hogy mindent többször leírtam egymásután. (a fotografikus memóriám erősebb)


Te próbáltad már úgy?


A te ötletedre szerintem nem fog tudni senki válaszolni. Valószínűleg ennek a sikeressége is emberfüggő.

2015. jún. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen, próbáltam.. de nem igazan marad meg
2015. jún. 5. 14:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Verstanulásnál már egy párszor leírtam, gondolom neked is megoldást ad a problémádra: hallgasd, és kövesd a szöveget a szemeddel. De a felvétel legyen homogén, vagyis ne legyen benne nyelvbotlás, megakadás és hasonlók, de arra is ügyelj, hogy ne legyen monoton (vesszőnél fel a hangsúlyt, potnál megállni, stb.).


Ezzel viszont csak annyi lehet a probléma, hogy a mondatokat szépen meg fogod tanulni, csak éppen a lényeget nem fogod megérteni. De egy próbát megér.

2015. jún. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem rossz ötlet.

Én féléves magyar vizsgára készültem úgy hogy találtam egy egész szépen olvasó felolvasó progit (bár ne tettem volna mert vírusos volt és csak demo) és egyszer felolvastattam azzal a teljes tételsort úgy hogy közben olvastam is. Sok minden megmaradt, valószínűleg ha többször végig tudtam volna hallgatni többet ért volna, de mivel csak demo volt egyszer végig ment és ha újra akartam volna meg kellett volna venni a programot.

Én a saját hangomat nem bírom elviselni felvételről, de ha neked szép hangod van akkor hajrá. :)

2015. jún. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Hogy ki hogyan tanul könnyebben az teljes mértékben emberfüggő. Én pl. hallás után képtelen vagyok tanulni, legtöbbször koncentrálni is nehéz, folyton elkalandoznak a gondolataim. Nekem az válik be, hogy elolvasom, vázlatot írok, visszamondom. Ha kipróbáltad és nem ment felesleges vele időt töltened, próbálj ki mást, keresd meg neked ideális tanulási stílust.
2015. jún. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ameddig nem próbáltad, nem tudhatod. Próbáld ki. Az ötlet nagyon jó.


Én a szép hangos olvasás miatt használtam ezt a technikát bár kiakadtam a saját hangomtól, de az olvasás technikám javult. 1 hónap gyakorlás után már 5öst kaptam.

A hangos olvasás lehet hogy beválik, viszont fárasztó lesz, arra készülj fel.

2017. jan. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!