Fizika valaki? Nagyon szépen kérek valakit hogy segítsen egy 5-os érdekébe


Mekkora 10dm^3 térfogatú 18C fok hőmérsékletű víz térfogatváltozása, ha 80C fok hőmérsékletre melegítjük.

Béta= 1,3x10^-4 1/Cfok?


2015. jún. 7. 13:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt felírtátok órán?

ΔV = V*ΔT*β = V*(T1 – T0)*β.


Mert ha igen, akkor azt hittem, hogy a képletbe helyettesítést a 2-esért kell tudni… Ez esetben nagyon jó lesz neked a 4-es is…

2015. jún. 7. 13:23
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt nem
2015. jún. 7. 19:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Írtatok fel valamilyen összefüggést, amiben β van?
2015. jún. 7. 19:16