Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Linearis fugvenyek? (valaki...

Diemondy kérdése:

Linearis fugvenyek? (valaki segitsen pls) 14L

Figyelt kérdés

Az a helyzet h 8 ikos vagyok es holnap irunk dogat matekbol a linearis fuggvenyekbol es tobb helyen neten korul neztem de sehol sem talaltam olyan oldalt ami ugy magyarazna el h meg ertsem :/

ezeknek a fogalma/jelentese kelenbe vagyis az hogy hol talalom meg a fugvenyen ezeket :

Zerushely,

Meredekseg,

Hozzarendelesi szabaly..... Meg azt nem ertem hogy van a meredekseg es a hozzarendelesi szabaly az most nem ugyanaz szinte?

Na ennyi lenne letszives a gunyos valaszokkal kimeljetek nagyon fontos lenne akar ha a kerdesem ala valaszolsz akar privibe, mindenkinek elore Koszonom.



#matematika #függvény #Linearis fuggvenyek #zerushely #meredelseg
2015. ápr. 27. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:

> „tobb helyen neten korul neztem de sehol sem talaltam olyan oldalt ami ugy magyarazna el h meg ertsem”

És miért gondolod, hogy itt és a most a Gyakorikérdések környezetében fogunk tudni neked olyan oldalt csinálni, ami úgy magyaráz, hogy megértsd?

Másrészt legalább belinkelhetnéd ezeket az oldalakat, hogy azt megtudjuk, hogy hogyan ne magyarázzunk.

2015. ápr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Gabooorka ***** válasza:
40%

Lineáris függvények azt nevezzük amikor a grafikonon való ábrázoláskor egyenes vonalat kapunk. A zérushely (úgy tudom) az origo. A meredekség az a szám amivel az x értéket (Pl.: x|->3x-2 a 3 lesz a meredeksége). Hozzárendelésnél megfigyeljük, hogy az adott lineáris egyenes hol metszi az y tengelt (a példa esetében -2nél). Azt, hogy az x et mennyivel kell szorozni arra van egy egyszerű módszer: 1et jobbra lépsz a koordináta rendszerben (a ponthoz képest) és megnézed, hogy mennyit kell hozzáadni vagy elvenni, hogy a következő ponthoz érj!

Azért tudom, mert én is holnap írok ebből :D

2015. ápr. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 supra01 ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=uUAac7nEW84


de itt a youtube-on sok videót találhatsz.

De szerintem jobb, ha most fekszel, ha nem akarsz reggelig tanulni, mert azért ehhez nem most kell hozzákezdeni!

De persze nem késő sosem!

És ha akarod egy kettesre még meg tudod reggelig tanulni!

2015. ápr. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Zérushely: leegyszerűsítve: a függvény azon x értéke (amit a vízszintes - x - tengelyen jelölünk), ahol az y értéke 0 (vagyis az egyenes metszi a vízszintes - x - tengelyt).


Például ennek a:

függvénynek:

[link]

aminek az egyenlete:

y = -0,5*x + 3

a zérushelye 6, mivel ha az y helyére 0-át írunk, akkor az x értéke:

0 = -0,5*x + 3 //-3

-3 = -0,5 * x //:-0,5

6 = x


Meredekség: a lineáris egyenletek általános képlete:

y = a * x + b,

ahol:

* a: a meredekség

* b: megmutatja, hogy hol metszi az egyenes a függőleges (y) tengelyt.


Az előbb emlegetett

y = -0,5 * x + 3

egyenlet esetén, a meredekség: -0,5.


Hozzárendelési szabály:

[link]

2015. ápr. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!