Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Földrajzi tételt kell kidolgoz...

Földrajzi tételt kell kidolgoznom. A kérdésem a következő:a Kisalföld feltöltődéssel vagy folyók által jött létre? A tankönyv nem mondja meg pontosan.

Figyelt kérdés
2010. márc. 3. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
A Kisalföld nagy része akkumulációval jött létre. A feltöltődésben szerepet játszottak a folyók
2010. márc. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést teljesen. A Feltöltődés, meg a folyók által keletkezés itt ugyanazt jelenti. Folyó által lerakott üledékből töltődött föl. Részben legalábbis. De nektek elég ennyi szerintem.

Ott folyik a Tisza, az rakta le a hordalékot.

Fontos szerepe volt még a süllyedésnek, azért indult arra a folyó.

De ha gondolod még megnézhetem bővebben.

Milyen iskolába kell ez. Középsuli?

Én egyetemen tanulom.

Nem akarok olyat írni, amit nem értenél, meg, meg olyat se, amit ott nem fogadnak el.

De ha szakmabeli vagy, máshogy írnám.

2010. márc. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocsika!! Én nem tanultam egyetemen de azt tudom,hogy a Kisalföld folyói a Duna. - Mosoni-Duna. - Rába. - Rábca. - Répce (a Rába felső szakasza). - Gyöngyös. - Marcal ,és azek hordaléka töltötte fel.
2010. márc. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jó, hülye vagyok, csak most, hogy kinézek az ablakon a Tiszát látom, és szétszórt vagyok.

Igyekszek máskor nem hülyeségeket írni.

2010. márc. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!