Kérlek segítsetek nemsokára pótvizsga és nem tudok semmit kémiából! :(2015. júl. 13. 17:52
1/4 Mojjo válasza:
Gondolj bele, hogy mit jelent az, hogy 250g sóoldatunk van, ami 6%-os. Ez azt jelenti, hogy a 250g 6%-a só, ami pont 15g (ez világos hogy jött ki? Ha nem szólj, elmagyarázom.) Ha hozzáadunk 10g sót, akkor az egész oldat tömege is nő 10g-al, így lesz 260g, és a benne oldott só tömege is nő 10g-al, így lesz 25g. Most már csak azt kell kitalálnunk, hogy a 25 az hány százaléka a 260-nak, ez pedig egyszerű: 25/260 = 0,0962 (kerekítve), ami 9,62%-ot jelent.
2/4 anonim válasza:
250g 6 m/m% oldat: oldott anyag tömege =15g
oldószer tömege = 235g
m/m%=oldott anyag tömege/oldat tömege * 100
(15g+10g)/(250g+10g)*100=9,61m/m%
3/4 anonim válasza:
hát vagy keveréssel
250*6+10*100=260*w3
w3=9,62 m/m%
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen a segítséget!! :)
2015. júl. 14. 16:55