Ezt, hogy kell megoldani? Matematika

[link]
2015. júl. 17. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
5%

Ha összesen 76,de a B 38,akkor A=76-38=38

és 38%38=1

2015. júl. 17. 10:25
 2/7 A kérdező kommentje:
nem értem.. :/
2015. júl. 17. 10:29
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1) A + B = 76

2) A – B = 38


A 2) mindkét oldalához adunk B-t:

A = 38 + B


Ezt behelyettesítjük 1)-be:

38 + 2*B = 76 // mindkét oldalból elveszünk 38-at:

2*B = 38 // mindkét oldalt osztjuk 2-vel:

B = 19


Mivel A = 38 + B, így A = 38 + 19 = 57


És A / B = 57 / 19 = 3

2015. júl. 17. 10:34
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A két egyenletet összeadva: 2A=114, A=57

Elsőbe helyettesítve az A-t: B=76-57=19

A/B=57/19=3

2015. júl. 17. 10:36
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A=57

B=19

A/B=3


-----------------------------------------------------------------


A-B=36 → A>B


A+B=76 /-A

B=76-A → I. egyenlet



A-B=38 /-A

-B=38-A /×(-1)

B=A-38 → II. egyenlet



Összehasonlító módszerrel megoldjuk:

76-A=B=A-38

76-A=A-38 /+A

76=2A-38 /+38

114=2A /:2

57=A



A-t behelyettesítjük az A+B=76 egyenletbe:

A+B=76

57+B=76 /-57

B=19



A/B=...?

A/B=57/19=3

2015. júl. 17. 10:42
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Na tök jó. Három jó módszert is leírtunk neked.:D Remélem érthető. :)
2015. júl. 17. 10:44
 7/7 A kérdező kommentje:
igen így már okés :D
2015. júl. 17. 11:09