Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a Légy jó mindhalálig c....

Mi a Légy jó mindhalálig c. könyv helyszíne és időpontja?

Figyelt kérdés
Szeretném tudni hogy hol játszódik és mikor a történet?Nyomós okom van hogy nem olvastam ki a könyvet szóval NORMÁLIS választ kérek.

2015. aug. 16. 21:30
 1/6 chtt ***** válasza:
100%

Bocs, ha neked oké, hogy nem olvasod el a könyvet, rendben, de a guglit sem tudod használni?

[link]

A debreceni kollégiumban játszódik az 1890-es évek elején.

2015. aug. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rengeteget használtam a google-t de nekem az kell hogy a történet hol játszódik mármint hogy a kollégiumba az oké de például misi még merre járt stb. Mert ez kell: szereplők,helyszín,időpont,kedvenc jelenet,kedvenc idézet. Szóval ennél részletesebben kell.de azért köszi :D
2015. aug. 17. 10:06
 3/6 chtt ***** válasza:

Szia!

Bocs, de a kérdésedben nem jelezted, hogy milyen részletességgel kell.

Amúgy Debrecen - kollégium, tanórák, jégpálya, Pósalaky úr, Doroghyék, Törökék és mintha Orczynál is megfordult volna Misi (nem ebben a sorrendben). Van egy sanda gyanúm, hogy kedvenc jelenetedben és idézetedben mi nem tudunk segíteni.

Ha a címet írod a gugliba és azt, hogy olvasónapló, akad pár találat, ami közül válogathatsz... Nem hiszem, hogy egyikben sem találnál választ a kérdéseidre.


[link]

[link]

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

[link]


[link]

(itt van szereplők, cselekmény, kérdések-válaszok...)

2015. aug. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
csak a helyszin es idopont kellett volna de koszi szepen rengeteget segitettel(szereplok,helyszin,idopont...stb. azert soroltam fel hogy lasd milyen formaban kell) megegyszer koszi
2015. aug. 17. 17:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, tehát összefoglalva:

1892.-ben, ősszel, tél elején Debrecen városában játszódik a történet.

Pontos helyszínek:

Debreceni Református Gimnázium, tantermek, igazgatói iroda

Kollégiumi szobák, folyosók, étterem

Debrecen város utcái, Füvészkert, ahová Misi tanulni jár délutánonként

Antikvárius boltja, ahol könyvet vesz Misi

Nyilas Misi osztálytársainak lakásában is megfordul vendégként, így például:

Orczyéknál

Doroghyéknál

Gimesiéknél

Törökéknél, ahol előző évben kosztos diákként lakott

Pósalaky úr lakásában, ahová felolvasni jár Misi

Postán, ahová pénzért és a pakkért, csomagért megy, amit a szülei küldtek, ill. ő is ad fel pénzt a szüleinek


Kedvenc regényrészletnek választhatod a pakkal, csomaggal kapcsolatos epizódot, részt, amely humoros, nevetséges, Misi szempontjából kicsit szomorú, de azért nagyon jellemző a diákéletre. És főleg nem túl bonyolult leírni, elmondani.

2015. aug. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia.

Az én olvasónaplóm is ez.

Nekem annyival más a kérdés hogy pontos sorrenben kell felsorolni a helyszíneket.(Sokat segített hogy felsoroltad őket).Úgy látom te jó vagy az ilyenekben.Tudnál esetleg nekem is segíteni?Nagyon hálás lennék.

Előre is köszönöm,a választ!

2023. aug. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!