Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Trigonometria, nyári feladat....

Trigonometria, nyári feladat. Miért nem jön ki a megoldókulcs szerinti eredmény?

Figyelt kérdés

A feladat:

Egy szabályos négyoldalú gúla oldaléle 9,5 cm, az oldalél az alaplap síkjával 68fokos szöget zár be. Határozzuk meg a gúla magasságát. Az én eredményem: 16,63cm. A megoldókulcsé: 8,81. Pedig eléggé egyszerű feladat, de nem tudom, hol csúszhattam el...



2015. aug. 23. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Na de a magasság eleve nem lehet nagyobb az oldalélnél!


Amúgy m = 9,5*sin68fok = 8,81 valóban.

2015. aug. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, csak nekünk volt valami szabályunk, hogy a 9,5-del kell valamit kezdeni, ezért egy nála kisebb értékkel számoltam. De így világos, az biztos hülyeség volt vagy nem ilyen típusú feladatnál kell alkalmazni. Köszönöm!
2015. aug. 23. 19:04
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, meg is van: a aztán gyök alatt 2 /2...ezt hol kell alkalmazni?
2015. aug. 23. 19:07
 4/4 A kérdező kommentje:
Ohh, már mindent értek...rossz a rajzom, nagyon köszönöm!
2015. aug. 23. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!