Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Németül kéne megfogalmazni a...

Gréta :) kérdése:

Németül kéne megfogalmazni a hétvégémet. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Pótvizsgázni fogok kedden, és ebben a témában még sehol sem vagyok.

A Tanárnő azt mondta, hogy az a lényeg, hogy miben különbözik a hétköznapjaimtól, és hogy múlt időben is el tudjam mondani.

A válaszokat előre is köszönöm !:))



2015. aug. 23. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Próbáld megírni és mi kijavítjuk. A pótvizsgára a legjobb módszer a gyakorlás, de ha ezt más írja meg helyetted, akkor nagyon nem leszel előrébb.

Miben más? Például később kelsz, van időd sportolni/olvasni/pihenni, elmész kirándulni, meglátogatjátok a nagyszülőket, stb. Nem kell, hogy igaz legyen, csak le tudd írni/el tudd mondani.

2015. aug. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ich stehe morgens um 11 Uhr auf. Ich mache mein Bett und gehe ins Bad, wasche mir mein Gesicht, kämme mir die Haare. Dann helfe ich Mittagessen machen. Um halb 3 räume ich mein Zimmer auf. Danach treffe ich mit meinen Freunden ins Kino und sehen wir ein Film. Um 7 Uhr komme ich nach Hause und esse das Abendbrot mit meine Familie. Gegen 12 Uhr gehe ich schlafen.


ez így milyen?

2015. aug. 23. 19:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem múlt időben kéne? :)
2015. aug. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
jelenben és múltban. de a múltat már áttudom írni, csak a szöveg értelmességének kérdésében nem vagyok biztos :D
2015. aug. 23. 19:40
 5/5 anonim ***** válasza:

remélem, tudok segíteni. :)

az első mondatba nem írnám bele, hogy reggelente, ha hétvégéről szól, inkább úgy írnám, hogy am Wochenende vagy wochenendes. én úgy írnám, hogy danach treffe ich MICH mit meinen Freunden, tudom, hogy van sich nélküli alakban is, de mindenhol azt mondták, hogy sichessel jobb. :D. und után egyenes a szórend, úgyhogy und wir sehen, illetve mit meiner Familie, mivel Dativban van.

hányadikos vagy, azt lehet tudni? :). segítek szívesen, ha van még kérdésed.

2015. aug. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!