Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudtok nekem segíteni matekból...

Tudtok nekem segíteni matekból? Halmazos feladat. Helyesírásért bocsi

Figyelt kérdés

1.Feladat

Az iskolában 75 tanuló jár egy évfolyamra. 16-an tanulnak angolul, franciául és németül is, 24-en angolul és németül, 30-an angolul és franciául, 22-en franciául és németül. 7 olyan tanuló van, aki csak angolul tanul, 5 csak franciául, és 10 csak németül.

a) Összesen hányan tanulnak angolul?

b) Hányan vannak azok, akik angolul és franciául tanulnak, de nem tanulnak németül?

c) Hányan vannak azok, akik egyik nyelvet sem tanulják ezek közül?


2.Feladat

A kosárlabda-bajnokság egy fordulójában összeszámolták, hogy hány játékos szerzett pontot 2pontos dobással a mezőnyből, 3pontos dobással a mezőnyből, ill. büntetőből. 70-en dobtak 2pontosat mezőnyből, 44-en 3pontosat mezőnyből, és 32-en büntetőből. 19-en dobtak mezőnyből 2 és 3pontos kosarat is, 16-an dobtak 2pontosat mezőnyből és szereztek büntetőből is. 21-en dobtak 3pontos kosarat mezőnyből és szereztek pontot bűntetőből, vmint 6-an szereztek pontot mind3féleképpen.

a) Hányan dobtak csak 2pontos kosarat a mezőnyből?

b) Hányan szereztek pontot 2- vagy 3pontos dobással mezőnyből, de nem szereztek büntetőből?

c) Hányan szereztek pontot 2- vagy 3pontos dobással mezőnyből?

d) Hányan nem szereztek pontot büntetőből?


Előre is köszi! Ha a számítási módot és a halmazokat/ venn-diagramot is leírná/lerajzolná nekem vki, azt nagyon megköszönném! :)



2015. szept. 10. 16:13
 1/1 anonim ***** válasza:
Órán biztos csináltatok hasonlót, vedd elő a füzeteidet, ennyire lusta nem lehetsz.
2015. szept. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!