Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematika 1; A kör egyenlete...

Cíí._. kérdése:

Matematika 1; A kör egyenlete? 2; A gúla?

Figyelt kérdés

1; A k kör egyenlete x^2 + y^2 + 12x - 12y = 28


a; Adja meg a k kör és az x-tengely metszéspontjainak koordinátáit!

b; Az f egyenes egyenlete y = 4/3x + 14. Az e érintő átmegy az f egyenes és a k kör metszéspontján. Határozza meg az e érintő és az origó távolságát.


2; Egy négyzetes gúla alapéle 10 cm, magassága 5 cm. Oldalélei egyenlő hosszúak.


a; Számitsa ki a gúla térfogatát !

b; Mekkora az oldallap és az alaplag hajlásszöge ?

c; Hány fokos szöget zár be az oldalél és az alaplap sikjával ?



2015. szept. 12. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezek nevetségesen egyszerűek. Tipikus képletbehelyettesítés, csak ki kéne nyitni a fv. táblát. Ennyire lusta nem lehetsz...
2015. szept. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem vagyok lusta :"D A 2.feladatot már megoldottam, de az elsőt még mindig nem tudom. A függvénytáblát vagy ezerszer végig lapoztam és kérlek bocsáss meg, hogy nem értem. Szerinted nem néztem körül itt-ott ? Még a szüleimtől és a barátaimtól is kértem segitséget, és csak végső stádiumban szoktam a gyakori kérdések segitségét kérni.
2015. szept. 13. 09:12
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A kör ott metszi x-tengelyt, ahol y=0. Tehát nincs más dolgod, mint a köregyenletbe y helyére 0-t írni, és a kapott egyismeretlenes másodfokú egyenletet megoldani.
2015. szept. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
*----* Nagyon szépen köszönöm ! :)
2015. szept. 13. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!