Sziasztok :D olyan problémába ütköztem, hogy 60 pontot kell meghatároznom egy körön úgy, hogy azok egymástól egyforma távolságra helyezkedjenek el. Isten igazából a gondolat menet érdekelne a leginkább, szóval ha bárkinek bármilyen ötlete van azt szívesen fogadom. :D Nem kell levezetni az egész feladatot. Köszönöm előre is a segítséget.

2015. szept. 17. 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Mind a 60 pont egyenlő távolságra legyen az összestől, vagy páronként? Csak azért kérdem, mert az első nem sűrűn kivitelezhető...


Ha utóbbi a kérdés, akkor kiválasztasz egy pontot, ezt összekötöd a kör középpontjával, majd az ezzel 6°-os szöget bezáró sugarakat behúzod, és ott lesz 2 pont, ami az elsőtől egyenlő távolságra lesznek. Ezt megcsinálod addig, amíg körbe nem érsz.


Koordinátageometriai leírása ennél egy kicsit bonyolultabb.

2015. szept. 17. 11:43
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul fogalmaztam; nem páronként, hanem a kör mentén a két szomszédos mindig x távolságra legyen?
2015. szept. 17. 11:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak páronként lehet megoldani, ahogy írta az előző.


Koordinátageometriai eszközökkel így is rendkívül egyszerű a leírás. Polárkoordinátát használunk. Tehát most nem x és y tengelyek, hanem fi és r.


A kör egyenlete nyílván: r(fi)=R, ahol R a kör sugara, a fi polárszögtől független.


A 60 pont koordinátája egyszerűen megadható, legyenek ezek a P(k) pontok, ahol nyílván k=1,...60.


Egy i-edik pont ekkor: P(i)=P(fi(i);R(i))=P(i*6°;R). Persze i=k helyettesítéssel megkapjuk a keresett ponthalmazt.


Vagyis ilyen egyszerűen megadható.

2015. szept. 17. 15:28
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :D
2015. szept. 17. 20:08