Minden n természetes számra igaz. Hogyan bizonyítom? i=1 1/2^i=1-1/2^n


2015. szept. 22. 15:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha átírjuk a megadott képletet:


(1/2)+(1/4)+(1/8)+...+(1/2)^n, akkor látható, hogy a tagok mértani sorozatot alkotnak, ahol a(1)=1/2, q=1/2, erre pedig felírható a mértani sorozat összegképlete:


S(n)=(1/2)*(1/2)^n-1/((1/2)-1)=


=-((1/2)^n-1)=1-(1/2)^n, és ezt is akartuk belátni.

2015. szept. 22. 15:12