Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy 25 g tömegű ólomlemezt...

Egy 25 g tömegű ólomlemezt AgNo3 oldatba merítünk. A lemez tömege 25,9 g lesz. Hány mól, hány gramm ólom (II) -iont tartalmaz az oldat a reakció után, és hány grammal csökkent az oldat eredeti ezüstion-koncentrációja?

Figyelt kérdés

Azonos tömegű ezüst- és rézlemezt teszünk Au(III)-só oldatába. Mindkét lemezre 0,1-0,1 mol arany válik ki. Mennyivel változik a lemezek tömege? Mennyi a két aranyozott lemez tömegének különbsége? (M(Au)=196,g/mol, M(Ag)=107,87g/mol, M(Cu)=63,54g/mol)


0,327 g fémnek (M) sósavban való oldódásakor 112 cm3 normál állapotú H2 gáz fejlődik. Számolja ki a fém atomtömegét, ha kloridjának képlete MCl2?


Nagyon megköszönném, ha segítene valaki!


2015. szept. 29. 20:26
 1/1 A kérdező kommentje:

A harmadikat sikerült megoldani, de az első kettőnél elakadok. Felírom az egyenletet, ami lejátszódik. Az elsőnél pl:

Pb + 2 AgNO3 = Pb(NO3)2 + 2 Ag


De hogy számoljak a 25 és a 25,9 grammal?

Mert én így kezdtem:

25g Pb -> 0,121 mol

1 mol Pb atom oldódásakor -207,19 g fogy, ami 0,121 mol esetén: 25,069 g oldódik

1 mol Ag ion redukciójakor + 107,87 g válik ki, ami 0,242 mol esetén: 26,105 g kiválás


És itt bezárul a kör, mert nagyjából visszakapom a 25,0 és a 25,9 g tömegeket, amiket a feladat is ír.


NEM MÁSRA SZÁMÍTOK, HOGY OLDAJ MEG NEKEM, CSAK SEGÍTSÉGET KÉREK, MERT ELAKADTAM!

2015. szept. 30. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!