Nektek mennyi jott ki errea matekfeladatra?


Tudom, hogy nme nehez, de benne volt a mai matek dolgozatomban es ez az egyetlen feladat amiben nem vagytok 100%-ig biztos.

Feladat: Egy ladaban van 24 golflabda, ami 1450 gramm. Egy masik ugyailyen ladaban van 14 golflabda ez 1000 gramm. Hany gramm az ures lada es hany gram egy golflabda?



2015. szept. 30. 11:52
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Felírsz két egyenletet:

24x + y = 1450

14x + y = 1000


ahol x egy golflabda tömege, y egy láda tömege (grammban).


Pl. az elsőből kifejezed y-t:

y = 1450 - 24x


Ezt behelyettesíted a másikba:

14x + 1450 - 24x = 1000

-10x = -450

x = 45


Visszahelyettesítesz:

y = 1450 - 24 * 45 = 370


Ellenőrzöl:

24 labda és egy láda:

24*45 + 370 = 1450


14 labda és egy láda:

14*45 + 370 = 1000


---------------

Vagy egyszerűen észreveszed, hogy a két láda között pontosan 10 darab labda és 450 gramm a különbség.

Tehát 10 labda ~ 450 gramm

Egyenes arányosság: 1 labda ~ 45 gramm


A láda tömegét pedig egyszerűen kiszámolod:

1000 gramm - 14 * 45 gramm = 370 gramm

2015. szept. 30. 12:44