Reibling Krisztina kérdése:

Melyik érték a legkisebb az alábbi mennyiségek közül? (tegye őket nagyság szerint sorba! ) 10m/s,15km/h,3.6cm/s,7.2m/h,3.6m/s

Segítsetek létszíves!

#sorrendbe rakás
2015. okt. 2. 17:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindegyiket át kell váltani azonos mértékegységre; érdemes m/s-ra:


10 m/s

15 km/h =15.000 m /3600 s=4,16˙ m/s

3,6 cm/s = 0,036 m/s

7,2 m/h= 7,2 m / 3600 s=0,002 m/s

3,6 m/s


Szerintem innen a sorbarendezés magadtól is menni fog.

2015. okt. 2. 17:33
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de volt már olyan pasi, akit el kellett küldenem, mert kb 10 centis vékony farka volt...
2015. okt. 3. 02:29