Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok segíteni töriben?

Tudnátok segíteni töriben?

Figyelt kérdés

Nevek után kell nézni, hogy ki volt...

Próbáltam google-ban, de nem ad ki semmi használhatót.

Kérlek segítsetek!

Domeniqo Guzman

Miquel Serveto

Pizzaro

Atahualpa

Bölcs Frigyes

Assisi Ferenc

II. Montezuma (Moctezuma)

A válaszokat előre is köszönöm! :)

(Elég 1-2 mondat)



#történelem #Domeniqo Guzman #Miquel Servetor #Atahualpa #Bölcs Frigyes #Assisi Ferenc #II. Montezuma
2015. okt. 6. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:

"Próbáltam google-ban, de nem ad ki semmi használhatót."


Most nem azért, de mindenről kb. az első találatnál le van írva a lényeg (főleg wikipédián)...

2015. okt. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kösz a segítséget
2015. okt. 6. 19:46
 3/3 anonim válasza:

Nem tudom, hogy még aktuáis-e, de:

Domenico Guzman: Más néven Szent Domonkos, a Domonkos rend megalapítója és névadója (11. Század.)

Szervét Mihály:16. Századi teológus és fizikus. Később az antitrinitárius(ma unitárius) vallás megalapítójának is tartották.

Francisco Pizzaro: Spanyol felfedező,konkvisztádor(hódító). Az Inka Birodalom meghódítója.

Atahualpa: Az Inka Birodalom utolsó uralkodója. Pizzaro végül is megfojtotta őt, mikor az arany eloszlása miatt nem jutottak megegyezésre.

Bölcs Frigyes: Szász választófejedelem, V. Károly(Habsburg uralkodó) korában. Luther Márton támogatója és megmentője.( Mikor a pápa és a császár elfogatóparancsot rendelt ellene, Frigyes elfogatta és látszatfogságba ejtette a vára pincéjébe, ahol aztán Luther lefordította német nyelvre a Bibliát.

Assisi Szent Ferenc: A Ferences-rend megalapítója ( a 11. Század körül

II. Moctezuma: Azték Uralkodó, Hernand Cortèz(spanyol felfedező) győzte le a nagy földrajzi felfedezések idején.

2015. okt. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!