Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hány óra múlva fok a szoba...

Hány óra múlva fok a szoba hőmérséklete, és a kocka hőmérséklete közelítőleg kiegyenlítődni?

Figyelt kérdés

Van egy tökéletesen izolált 1000m^3-es kocka alakú szoba, melynek hőmérséklete 60°C, nyomása normál légköri nyomás. Ebbe belehelyeznek egy 1m^3 térfogatú tömör vaskockát, melynek hőmérséklete -270°C. Hány °C lesz a szoba levegőjének hőmérséklete 50%-os páratartalomnál, mikorra nagyjából kiegyenlítődött a hőmérsékletük? (a szoba falának hőmérsékletét nem számítjuk bele).

Hány óra múlva fok a szoba hőmérséklete (50%-os páratartalom), és a kocka hőmérséklete közelítőleg kiegyenlítődni?


Amennyiben a szoba levegője nem tartalmaz vizet (azaz a páratartalma nulla), akkor egy esetleges megfigyelő (aki a fizikai folyamatokat nem befolyásolja) milyen fénytorzulást lát a kocka körül a meleg és a hideg levegő találkozásának hatására?


2015. okt. 8. 23:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Modelltörvény?
2015. okt. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem ismerem a modelltörvényt, még csak nem is hallottam róla. Viszont ezt a kérdést nem ide szántam. Az alkalmazott tudományokba tettem fel, de valaki át tetette ide, pedig ez egyáltalán nem ide tartozik. Ezt nem azért tettem fel, mert ezt kaptam a suliban házinak, hanem mert érdekel a téma. Itt sok mindenre választ tudnak adni, de leginkább iskolai házi feladatokra, egyszerűbb kérdésekre. Viszont az alkalmazott tudományokban tudnák rá a választ. Kérlek, jelentsd a kérdésem, hogy rossz kategóriába rakták a kérdésem. Előre is köszönöm!
2015. okt. 10. 21:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha érdekel a téma, akkor épp itt az ideje, h. utánanézz a modelltörvénynek.

Első körben talán ismerkedj meg a hőátvitel formáival, azok matematikai leírásával.

Ha ezeket már tudod, akkor jöhet a feladat.

2015. okt. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha jártas vagy amúgy FEM -ben, akkor azzal is modellezhetnéd a dolgokat.
2015. okt. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én nem azért tettem fel a kérdést, hogy magyarázzátok el nekem, hanem hogy mondjatok egy számértéket.


Pl.:


"Hány °C lesz a szoba levegőjének hőmérséklete 50%-os páratartalomnál, mikorra nagyjából kiegyenlítődött a hőmérsékletük? (a szoba falának hőmérsékletét nem számítjuk bele)."


"42,7 fok"


"Hány óra múlva fok a szoba hőmérséklete (50%-os páratartalom), és a kocka hőmérséklete közelítőleg kiegyenlítődni?"


"12,4 óra múlva."


Kb ilyesmire gondoltam. Persze szeretném, hogy az illető tényleg tisztességes választ adjon, és az igazat mondja, tehát ne csak találomra írjon számokat.

2015. okt. 10. 21:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ilyen választ itt a gyik-on nem fogsz kapni, mert ez egy összetett tranziens hőtani számítás, másodrendű parcdiffegyenletet kell megoldani 3 dimenzióban...
2015. okt. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!