Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jancsi es Marci arra kivancsi,...

Allah12345678 kérdése:

Jancsi es Marci arra kivancsi, hogy Sandor mikor szuletett. Tovabb lent?

Figyelt kérdés

Sandor lehetseges datumokat sorol: December 24, December 25, December 27, November 24, November 26, Oktober 27, Oktober 28, Szeptember 25, Szeptember 26, Szeptember 29.


Ezutan elarulta Jancsinak a szuletesenek honapjat, mig Marcinak a szuletesenek napjat. A fiuk a kovetkezoket mondtak egymasnak:


- Nem tudom elmondani, hogy mikor van a szuletesnapja, de tudom, hogy te se tudod - szolalt meg Marci.

- Eloszor en sem tudtam, de most mar tudom - mondta Jancsi.

- Akkor most mar en is tudom! - valaszolta Marci.


Mikor van Sandor szuletesnapja?



2015. okt. 20. 21:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Október 28 és szeptember 29. kizárható, mivel ezek a napok csak egy-egy hónapnál fordulnak elő. Mivel lentebb Marci és Jancsi is azt mondja, hogy először nem tudták mikor született Sándor, ezért ezeket ki lehet zárni (mivel akinek a napot mondta volna el, az tudta volna akkor).

Ha Sándor Jancsinak szeptember vagy október hónapot mondott volna, csak akkor állíthatta volna Marci, hogy Jancsi nem tudja a dátumot, ha Sándor nem szeptembert vagy októbert mondott. Tehát ezek a hónapok is kizárhatók.

Maradnak decemberi és novemberi dátumok.

Ezen hónapokban csak 24-e szerepel mindkét helyen, tehát ha Sándor ezt mondta volna, akkor Jancsi még mindig nem tudhatná pontosan a születési dátumot (márpedig azt mondja, hogy először nem tudta, de már igen), ezért ez is kizárható.

Marad: december 25, december 27 és november 26.

Ha tehát Sándor azt mondta volna, hogy decemberben született, akkor még mindig két lehetőség lenne a szülinapjára, tehát nem tudhatnák biztosan. Így maradt, hogy november 26-án született Sanyi.

2015. okt. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!