Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fehér Cápa tudnál segíteni?...

Fehér Cápa tudnál segíteni? Élőhelye merre van? Kültakaró, és milyen a kopoltyúja?

Figyelt kérdés

kaptunk egy lapot, és nincs benne a könyvbe, és a neten sem találtam róla túl sokat...:S

köszönöm


2010. márc. 17. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Hat tenyleg nem tul sokat irnak rola.

Anno biologia fakultacios voltam de az mar kicsit regen volt es nem emlexek mindenre.

Amit talaltam az elohelye:

"A nagy fehercapa valamennyi vilagtengerben megtalalhato de elonyben reszesiti a meleg es mersekelt vizeket.Elvetve elofordul Ausztralia,Uj-Skocia es Izland hidegebb vizeiben is.A nagyfeher capak allandoan mozgasban vannak ,ezert lehetetlen meghatarozni a szamukat.Nem gyakori faj.


Ez mondjuk wikipedia amit en nem nagyon szeretek mert elegge ellent mondasos de igyekszek meg keresni hatha talalunk valami jobbat.

2010. márc. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Na asszem meg van a kultakaro is.

Szoval:

Orszag:Allatok

Torzs:Gerinchurosok

Altorzs:Gerincesek

Osztaly:Porcos halak

Alosztalyok:Capak es rajak valamint a tomorfejuek.

Tehat a fehercapa is a porcos halak osztalyaba tartozik.

Kultakaro:

A porcos halak testet apro zomanc tuskek fedik ettol a bor erintese durva,dorzspapirszeru.Ezek a tuskek semmiben nem kulonboznek a szajureg peremet kibelelo fogaktol,csak nem olyan nagyok hanem olyan kicsinyek hogy a bor felszine barsonyos hatast kelt.Ritka esetben talaltak bizonyitekot valamely szerv vagy "alkatresz" kialakulasanak es eredetenek magyarazatara mint a capak borenek "pikkelyezete-bol" kialakulo gerinces fogazat.A capabor pikkelyzeten csak azert ismerhetjuk fel teljesen tisztan a fogazattal kozos eredetet mert megmaradt azon az osi fejlodesi fokon amelyen a specializalodas meg nem mosta el a gerincesfogazattal kozos eredetenek bizonyito vonasait.

2010. márc. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Es vegul meg van a Legzes is illetve a kopoltyu is:


A legzes:

A capak es rajak kopoltyuja kotott belso kopoltyu,melyek folott kopoltyufedot meg nem talalunk(ezert usznak nyitott szajjal) a kopoltyulemezeket porcos,lemezes kopoltyu ivek tartjak.A kopoltyuresek szama 5-7 amelyek szabadon nyilnak egymas mogott sorakozva a test feluleten.A kopoltyuresek vagy a test oldalan(capak) vagy a hasi oldalon nyilnak(rajak).Ez az alapveto kulonbseg capak es rajak kozott,ugyanakkor a kimerak kopoltyureseit mar mar egyseges lebeny vagyis kopolyu fedo(operculum)takarja.

2010. márc. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


En innen masoltam neked.Azert nezd at te is mivel az en billentyuzetemen nincs ekezet h nehogy valamit ekezet nelkul irjal:)


Remelem tudtam neked segiteni.

Most mar mennem kell mert epp fozok es van egy 8 honapos kisfiam aki epp most ebredt fel.

2010. márc. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm:) Sokat segítettél(:, és gratulálok a babádhoz is.
2010. márc. 17. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!