Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy háromszögben a szögek ugy...

Egy háromszögben a szögek ugy aránylanak egymáshoz, mint 1:2:3. Mekkora a háromszög leghosszabb oldala ha a legrövidebb 3 cm?

Figyelt kérdés
Légyszi gyorsan segitsetek!

2015. okt. 30. 09:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Szinusztétellel. Előbb a szögeket számolod ki, majd a szinuszokat, és aszerint fognak aránylani egymáshoz az oldalak.
2015. okt. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
Úgy néz ki, ez a dolgozat is egyes lesz. Majd a következőre tanulsz szépen, ahogy kell.
2015. okt. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha kiszámítod a szögeket, akkor látod, hogy a háromszög derékszögű, és egy egyenlő oldalú háromszög fele. Innen már tudhatod az egyik befogó és az átfogó hosszát, a másik befogóét Pitagorasz-tétellel számolhatod.
2015. okt. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szögek talán így alakulnak

1+2+3=6

180fok/6=30

1*30=30

2*30=60

3*30=90

2015. okt. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm amúgy a szögeket én is kiszámoltam.2-es egy:amit ideirtal nem old meg semmit,kettő:nem dolgozat hanem feladatlap,harom:koszonom a hozzaszolasod,hogy vetted a fáradtságot hogy ideirj de kerlekblegkozelebb ilyen választ hanyagoljuk.Nem szeretem negativ embereket
2015. okt. 30. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!