Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Felsőfokú érettségi szintű...

Titinke kérdése:

Felsőfokú érettségi szintű oldatos kémia feladat, valaki megtudná oldani?

Figyelt kérdés

Egy vízmentes és kristályos alumínium-szulfátot [Al2(SO4)3·18H2O] tartalmazó keveréket, a


keverékkel azonos tömegű vízben oldjuk. Az oldatban az alumínium-szulfát móltörtje megegyezik a


szilárd keverékben lévő vízmentes só móltörtjével. Add meg a kiindulási keverékben a komponensek


móltörtjét és a keletkező oldat tömeg%-os összetételét!



2015. nov. 4. 13:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt a feladatot hol találtad? Biztosan jól írtad le?

Emelt kémiából érettségiztem, az összes kristályvizes feladatot mindig max pontra írtam, de ez kifogott rajtam...


Végülis kihevített sót oldasz fel vízben? És hogyan lehet, hogy a móltörtje ugyan annyi, amikor a kihevített jó móltörtje 1, az oldaté meg 0,5135?


Szerintem ezzel a feladattal valami nem oké. Vagy csak a tudásom kevés hozzá...

2015. nov. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

gondolom arra gondolt a feladat írója, hogy a keverékben lévő vízmentes só móltörtje (n(Al2(SO4)3) / n(Al2(SO4)3) + n(Al2(SO4)3 * 18H2O)) egyenlő kell hogy legyen az oldatban lévő só móltörtjével

n(Al2(SO4)3) / n(Al2(SO4)3) + n(Al2(SO4)3 * 18H2O)= n(Al2(SO4)3) / n(Al2(SO4)3) + n(H2O)

2015. nov. 4. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!