Hogyan oldajm meg ezt a 8. oszályos matek feladatot?

András, Béla és Cili ugyanazon a matematikaversenyen indult. Az eredményhírdetésen kiderült, hogy Béla 1,6-szor annyi pontot kapott, mint András, Cili pedig fele annyi pontot szerzett, mint András és Béla együtt. Összesen 273 pontot kaptak.

2015. nov. 6. 20:44
 1/2 anonim ***** válasza:

A+B+C=273

B=1.6*A

C=(A+B)÷2=(A+1.6*A)

Behelyettesítesz az első egyenletbe és megoldod.

2015. nov. 6. 20:55
 2/2 anonim ***** válasza:

András kapott x pontot, ekkor Béla 1,6*x pontot kapott. Cili pedig (x+1,6*x)/2 pontot szerzett.

x+1,6*x+(x+1,6*x)/2=273

3,9*x=273

x=70

András 70 pont, Béla 70*1,6=112 pont és Cili (70+112)/2=91 pont

2015. nov. 7. 09:41