egy autó 50km/h sebességgel megy. 4m/s négyzet a fékező sebessége. hány méterre kell lennie egy gimnazistától hogy annyi ideje legyen fékezni hogy ne üsse el?

itt mit kell kiszámolni, és milyen képlettel?



2015. nov. 7. 11:32
 1/3 A kérdező kommentje:
a sofőr reakció ideje 1 mp
2015. nov. 7. 11:33
 2/3 anonim ***** válasza:

Az időt és a megtett utat.

[link]

2015. nov. 7. 11:47
 3/3 anonim ***** válasza:

- kell a reakcióidő alatt megtett út (s=v*t)

- 4m/s2 lassulással 50-ről 0-ra megállás ideje (t=v/a)

- 4m/s2 lassulással 50-ről 0-ra megállás útja (s=v*t - a/2*t^2)


és a lényeg: reakcióidő + t időn belül kell megállnia, reakcióidő alatt megtett út + 0-ra megállás alatt megtett út távon belül.

2015. nov. 7. 12:35