Sos, hogy oldjam meg ezt a matek feladatot?

6.-os tananyag. A feladat: Lacinak több pénze van, mint Pistának. Ha mindketten elköltenek a pénzükből annyit, mint Pista pénzének a fele, akkor Lacinak háromszor annyi pénze lesz, mint Pistának. Eredetileg hányszorosa Laci pénze Pista pénzének? Ja és a legfontosabb (ez már nem a feladat),hogy valamilyen rajzban ábrázolni kell!!

2015. nov. 7. 16:34
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Vártam, hátha lesz teljes válasz. Mivel elég sok idő telt el: megírom a számolós megoldást.

Azt, hogy milyen rajzról van szó, nem tudom. Sajnálom, ha ez kevés.


L – P/2 = 3 * (P – P/2) ◄ zárójeles művelet elvégzése

L – P/2 = 3 * P/2 ◄ *2

2*L – P = 3*P ◄ +P

2*L = 4*P ◄ :2

L = 2 * P


V á l a s z :

Lacinak, eredetileg, 2-szer annyi pénze volt, mint Pistának.


P r ó b a :

L = 200 és P = 100


200 / 100 = 2

200 – (100/2) = 200 – 50 = 150


100 – (100/2) = 100 – 50 = 50


150 / 50 = 3

2015. nov. 8. 09:05