Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Elégséges és szükséges feltéte...

Elégséges és szükséges feltétel-e az alábbi? (Matematikai logika témakör)

Figyelt kérdés

Ha egy lakáshoz van kulcsom akkor az egy szükséges feltétel, ahhoz hogy a lakás az enyém legyen, de nem elégséges.

Ha csak papírom van róla (kulcsom nincs hozzá), hogy enyém a lakás(tulajdoni lap), akkor az egy szükséges, de vajon elégséges feltétel? Viszont a valódi kérdés az, hogy a tulajdoni lap mellé kell-e hogy legyen kulcsom a lakáshoz, ahhoz hogy az enyém is legyen?


Tehát önmagában a tulajdoni lap elégséges és szükséges feltétel ahhoz, hogy enyém a ház vagy muszáj, hogy emellett kulcsom is legyen hozzá?


Remélem érthető a megfogalmazás.



2015. nov. 11. 13:34
 1/6 Pelenkásfiú ***** válasza:
Olvasd el néhányszor az első mondatot, benne van a válasz! :)
2015. nov. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez most csak egy tisztán logikai jellegű kérdés, vagy jogi is?


Jogilag akkor tiéd a lakás, ha te vagy a tulajdonosa. Ha netán elvesztetted volna az összes kulcsodat hozzá, akkor is te vagy a tulaj. Tehát a tulajdoni lap megléte szükséges és egyben elégséges feltétel is, azaz a tulajdoni lap megléte ekvivalens a lakás birtoklási jogával.


Kulcsa bárkinek lehet hozzá, akinek adsz, de sem nem szükséges, sem nem elégséges feltétel ahhoz, hogy az illető a lakásnak (legalább részben) tulajdonosa legyen.

2015. nov. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem az utalásod, de ha létezik olyan ember akinek papíron van egy háza, de nincs hozzá kulcsa, akkor megdől a dolog.

És azt nem tudom, hogy ilyen eset előfordulhat-e a való éleben.

2015. nov. 11. 14:06
 4/6 A kérdező kommentje:
#2 Értem, köszönöm a választ. Tehát a kulcs megléte még csak nem is szükséges.
2015. nov. 11. 14:11
 5/6 Pelenkásfiú ***** válasza:

Szerintem mat.log. kérdés volt, nem jogi.


Ha egyszer azt mondja az első mondat, hogy szükséges feltétel, hogy kulcsod legyen hozzá, akkor a másik feltétel (tulajdoni lap) nem lehet elégséges, ha az első nem teljesül.

2015. nov. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a való életből indultam ki, nem az első mondatból.


A való életben a kulcsnak semmi köze a tulajdonjog-viszonyokhoz. Furcsa lenne, ha egy tulajnak nem lenne kulcsa a saját lakásához, de a kettő között logikai értelemben csak úgy van kapcsolat, hogy akinek van lakása, annak kulcsa is van hozzá - hacsak nem ejti bele mindet a kanálisba. Ergo a kulcs az következmény, nem előfeltétel.

2015. nov. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!