köszi
2015. nov. 16. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi szerint kell deriválni?


Ha "x" szerint kell, és "a" egy paraméter, akkor 9a²x²

2015. nov. 16. 13:21
 2/4 anonim ***** válasza:
Hatványfüggvényként. Legyen h(z)=a*z^n, ekkor h'(z)=a*n*z^(n-1).
2015. nov. 16. 13:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi szerint? x szerint, a szerint, vagy barmi mas szerint?

a szerint 6ax^3 lesz, x szerint 9a²x², barmi mas szerint meg zerus.

2015. nov. 16. 13:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Tudod, az e^u derivalja mas delelott mint delutan (de ill du) :)
2015. nov. 16. 13:49