Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok írni nekem egy rövid...

Tudnátok írni nekem egy rövid fogalmazást a hétvégémről a múlt időt használva? (hat gokocht, meg ilyenekre gondolok)

Figyelt kérdés
Nem kellene túl bonyolult, pl: szombaton tanultam, takarítottam a szobámban, moziba mentünk, vasárnap meglátogattam a nagyszülőket, templomba mentem, ilyesmik...

2015. nov. 21. 13:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne várd el senkitől, hogy megcsinálja a házidat...

A magyar mondataidat tedd át szépen elöször német jelenbe, aztán pedig német múltba.

Főztem-->Ich koche-->Ich habe gekocht.

Stb.

2015. nov. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Am Samstag habe ich um 9 Uhr gefrühstückt, am Vormittag habe ich gelernt. Meine Mutti hat gekocht, und die Familie hat zusammen zu Mittag gegessen. Am Nachmittag habe ich in meinem Zimmer Ordnung gemacht. Am Abend sind wir ins Kino gegangen . Am Sonntag habe ich meine Großeltern besucht, und wir sind in die Kirche gegangen
2015. nov. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi szépen:)

és nem azért kértem mert nem akarom megcsinálni, hanem mert nem tudom

2015. nov. 21. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!