Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy téglatest térfogata...

Egy téglatest térfogata 5856cm3, éleinek aránya 3:4:5. Mekkorák az élei?

Figyelt kérdés

2015. dec. 5. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
3x*4x*5x=5856
2015. dec. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdezőnek még ez is kevés. Ezért nem is köszönte meg.
2015. dec. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát nem igazán értem, ha lehetne részletesebben is leírnád kérlek?Azért köszönöm az eddig választ
2015. dec. 5. 20:23
 4/5 Zeamays válasza:

Nyugdíjas gépészmérnök vagyok, de a matematikai ismereteim felfrissítésére nagyon hasznos a kérdés!

Az interneten találtam az alábbi linket, melyet segitségül felhasználok az ismereteim felfrissítésére:

www.leovey-szki.sulinet.hu › 2015/11

Igazi, hasznos időtöltés lesz számomra.

Köszönöm a kérdés feltevését!

2015. dec. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


A téglatest egy 3 dimenziós test. A 3 éle jelenti a 3 dimenzióját (magasság, szélesség, mélység). A test térfogatát úgy tudod meghatározni, ha összeszorzod az éleinek a hosszát (Téglatest térfogata: V=abc). Ezeknek az arányát pedig úgy tudod beállítani, hogy az ismeretlent (x) a megadott számokkal szorzod be, ahogy írták. És megoldod az egyenletet, abból megkapod az ismeretlent. Aztán szépen beszorzod 3-mal, 4-gyel és 5-tel, megvan az oldalak hossza (cm-ben, mert az egyenlet megoldása közben köbgyököt vonsz az egyik lépésben).

2015. dec. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!