Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ez nagyjából reális? Vagy mit...

Ez nagyjából reális? Vagy mit lehet még benne pontosítani?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy picit viccesre van véve, de a többi erről szóló videót nem értem, ez meg nagyon le van egyszerűsítve, így legalább értem, hogy vázlatosan mi történik. Mivel lehet ezt még viszonylag egyszerű dolgokkal pontosítani?

(Fontos lenne, pár nap múlva fizika tz-t írunk)



2015. dec. 7. 15:03
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Ja bocsánat a linket elfelejtettem:

https://www.youtube.com/watch?v=T_-Bs4R_anE

2015. dec. 7. 15:05
 2/12 anonim ***** válasza:
Csak a "lényeg" maradt ki. A maghasadás, ami melegíti majd a vizet. Bár a "tudományos" változat képletei sem igazán köthetőek egy reaktorhoz :P
2015. dec. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De akkor vázlatosan jó, csak még a maghasadásos részt kéne kidolgozni valahogy?
2015. dec. 7. 15:30
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Ha ezt tenyleg komolyan gondoltad (a kerdest) akkor nem, ez az egesz egy hatalmas baromsag, aminek semmi koze a valosaghoz :D
2015. dec. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
bakker, pedig kezdtem megörülni neki hogy végre nagyjából értem :S
2015. dec. 7. 15:49
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom... A víz meghajtja a kereket, amitől forróság lesz, ezért az áram kihasad az erőműből, és az áramcsövön át kifolyik? Ezért már egy értelmesebb első osztályos gimnazista is kiröhög, nemhogy egy fizikatanár. Ez nem vázlat, ez egy hétmérföldes ökörség.


Itt egy másik video, amiben nagyon leegyszerűsítve elmondja, hogy hogyan működik a Paksi Atomerőmű. Ez vázlatos, ha ezt nem érted meg, akkor inkább be se menj arra a tz-re.

https://www.youtube.com/watch?v=L6pAOcLc3js

kb. 1:40-2:50-ig

2015. dec. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
úristen :S ez nekem magas :S
2015. dec. 7. 16:27
 8/12 anonim ***** válasza:
Biztos valami viccnek szántad mert ha véletlenül nem, akkor inkább nem mondok semmit.
2015. dec. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi a magas ezen? Úgy működik, mint egy gőzmozdony, csak tűz helyett maghasadással melegítik a vizet (nagyon leegyszerűsítve).
2015. dec. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

ma 20:19

de akkor meg mi a baj a videóval amit linkeltem? ott ugyan ezt mondják benne!

2015. dec. 7. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!