Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudnám fejleszteni a...

Hogyan tudnám fejleszteni a reális készségeimet, mint pl. matematikai számítások, logikus összefüggések?

Figyelt kérdés
Rájöttem, hogy nagyon gyenge az agyam ilyen téren, zenélni tanulok 2 éve, de a kottához a mai napig puskáznom kell, mert pl. nem bírom megjegyezni, hogy az öt vonalon melyiken melyik hang van. Ettől független könnyen megtanulom a dalokat, de nem a kotta jóvoltából, hanem hallásból. Sokszor egyszerű műveletekhez is a számológépet veszem segítségül, lehet csak lustaság, hogy megerőltessem az agyamat?
2014. márc. 4. 12:52
 1/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

Van, akinek erősen vizuális a fantáziája. Neked ezek szerint annyira nem.

Azért ez fejleszthető valamennyire.

A gyakorlás mindig hasznos. Akár geometriai, akár algebrai téren.

Érdemes elgondolkodtató, szórakoztató feladatokat keresni neten.

2014. márc. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A gyakorlás mindig, mindenben segít.

Persze, nem mindenkinek egyformán. Ha valakinek van érzéke, és érdeklődése valamihez, akkor sokkal gyorsabban megtanulja, mint az, akinek nincs.

Ha fontos Neked, akkor gyakorold, és koncentrálj.

2014. márc. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1# ellenkezőleg, inkább pontosan, hogy vizuálisnak érzem magam. Ha valamit tudok látványhoz kötni, könnyebben megjegyzem, néha elég, ha össze van firkálva tollal az adott feladat, és a firkákból, kézírással írt betűkből könnyebben megjegyzem a dolgokat, mint sablonos, legépelt karakterekből.
2014. márc. 4. 14:17
 4/7 Wadmalac ***** válasza:
100%
Az egy jó indulás, csak akkor a kotta-probléma kevésbé réthető. :)
2014. márc. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

* érthető.


Talán neked akkor inkább asszociációs és absztrakciós képességet fejlesztő feladatok kellenek.

2014. márc. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 okéé14 válasza:

GYAKORLÁS! :)


keress logikai rejtvényeket, feladatokat, és ha nem időre kell számolnod, akkor számológép nélkül próbáld, a kottához annyit kell tudni, hogy c,d,é,f,g,á,h,c' , azután pedig ezt is gyakorolni...szerezz olyan kottát, amin abc-s hangokkal vannak leírva a darabok, az rengeteget segít, eleinte nehéz, de ha megszokod már fel sem tűnik, h nem vonalak....:) -szerintem...én így csinálnám! Sok sikert!:)

2014. márc. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi. Azt csinálom, hogy a hangjegyek alá oda írom a hangok nevét ceruzával, de már több mint 2 éve tanulok zenélni, és még mindig szükségét érzem, pedig úgy gondolom, hogy ennyi idő után már ránézésre tudnom kéne. Ha már valamennyire megy a dal, kiradírozom, de így is azt gondolom, hogy ez gyerekes. Egész gyorsan megtanulok egy egy szólót, de sokszor még mindig ki kell számolnom, hogy melyik húrra és bundra esik pl. egy C hang. Elkezdem az első bundtól kiszámolni, mint valami idióta. Ha megvan a kezdő hang, utána már megy, de úgy irigylem azokat, akik ránézésre tudják. A számolással is így vagyok, néha egyszerű műveletekhez számológépet használok. Ha csak papírra van leírva két számjegy, egyszerűen összezavarodok. Néha van tiszta pillanatom, amikor tudok fejben számolni, szóval valószínűleg nem azzal van bajom,hogy nem tudom hogyan kell,hanem a figyelmemmel. Próbálgattam már IQ teszteket kitölteni, volt, hogy 90 lett, volt, hogy 120. Szóval ez sem mérvadó.

Ha ez számít, festek, méghozzá kimagaslóan, bármit képes vagyok lerajzolni, lefesteni, több kiállításom is volt már. Egyes dolgokban jó képességem van, általában inkább azt mondanám gyorsan reagálok az életben adódó szituációkra, de olyan ciki, hogy bizonyos dolgokban látszik, hogy lassú vagyok. ciki ez gitár órán, ciki nyelvórán is. Egyik percben elmondanak valamit, a következőben már nem emlékszem.

Azért feszegetem itt ennyire a zene témát, mert a zene tanulás kicsit matek és most itt látszik meg, hogy a matekhoz mindig is hülye voltam. Az ütemeket sem vagyok képes önállóan kiszámolni, valamit mindig kifelejtek, valami mindig elkerüli a figyelmem. A tanáromnak folyton a számba kell rágnia mindent.

2014. márc. 5. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!