Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » MATEK! Integrálás, differenciá...

MATEK! Integrálás, differenciál egyenletek! Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

A holnapi matek vizsgámon pontosan ilyen feladatok lesznek, ezek a "minta" vizsgák. Elvileg alapfeladatok, mert nekünk csak ez kell, de nekem ez is magas. Valaki tud segíteni?


[link]


[link]



2016. jan. 3. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Megoldhatom én neked az egészet, de többet ér, ha megérted.

www.mateking.hu - ezt az oldalt nagyon ajánlom, analízis 1-2 fül alatt mindent meg fogsz találni.

2016. jan. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ismerem az oldalt, és próbálkoztam már! A gond az, hogy holnap lesz, és 7 db vizsgám miatt sürget az idő, és rám jellemző, hogy abból értem meg, ha látok kidolgozott példát! Nyilván nem ez lesz a vizsgán, de ilyesmik, én biológia szakos vagyok, 1 féléves a matek, csak túl kell lennem rajta! Így nagyon megköszönném, ha megoldanád!
2016. jan. 3. 18:13
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor javaslom Bárczy Barnabás: Integrálszámítás, differenciálszámítás könyveit.

Továbbá: Scharnitzky Viktor: Differenciálegyenletek.


Ezekben találsz bőséges kidolgozott példát, részletes levezetéssel. Vedd ki a könyvtárból, vagy töltsd le valahonnan.

Amúgy erre 1 nap alatt nem fogsz felkészülni. Add le a vizsgát, menj inkább egy hét múlva, és addig készülj fel becsülettel.

2016. jan. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Látom nem érted :) Én mindenre becsülettel felkészülök, de ez biológia szak,ezen a matekon csak túl kell lenni, rengeteg vizsgám van, nem fogok könyveket kivenni, ezek alap példák, amikhez segítség kellett volna, de majd megoldom máshogy. Gyakorlaton már 4-est kaptam ebből, szóval már készültem rá, most szükségem lett volna ezekre kidolgozva. De köszi a semmit.
2016. jan. 3. 20:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Ês ma tudtad meg, hogy holnap lesz a vizsgád?

Elôtted az éjszaka!

2016. jan. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Úgy látom az akaraterő hiányzik, mellesleg az internethasználatot sem nagyon ismered...

Ha példakidolgozás kell, akkor beütöd a google-ba a megfelelő keresőszavakat.


Eszméletlen sok kidolgozott példa van fenn a neten. Megadtam azt a 3 alapvető könyvet, amiből lehet tanulni.


A bólyai féle könyveknél jobbat senki nemnagyon tud ajánlani példa gyakorlásához, mert aki matekot tanul, azoknak kb. 80%-a ebből gyakorol, és ez már mintegy 50 éve így van, hiszen ezeket a könyveket már több mint 10-szer változatlanul utánnyomták 1960-tól napjainkig.


Pár kattintás, és letöltheted ezeket a könyveket, mégcsak bemenni sem kell a könyvtárba.



Ezt a módszert egyébként más tárgyakhoz is alkalmazhatod, mert ha nem tudod használni a google keresőt, meg a könyvtárat, akkor még komoly gondjaid lesznek, nemcsak a főiskolán, de a szakmai életben is.

2016. jan. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Itt nem erről van szó, nyilván nem vagyok ostoba. Okom volt rá, hogy direkt ezt a feladatsort kértem külön, hogy dolgozza ki valaki. És igen, mondhatni aznap tudtam meg hogy vizsgázok, ugyanis át kellett tenni egy másik miatt, és ennyi időm volt rá, ez van. Nem kioktatást kértem, hanem segítséget, és ha egyetemista vagy, tudhatnád mennyire nagy segítség tud lenni ez is. Azért köszi
2016. jan. 5. 21:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt azért te is beláthatod, hogy itt nem 50 szorzótáblás feladatról van szó. Persze, sokan szívesen segítenek, de két komplett feladatsort nem fognak kidolgozni neked hipp-hopp, csak úgy, hiszen egy gyakorlott embernek is időbe telik (főleg, ha úgy kell megoldani, hogy más is lássa a levezetést)
2016. jan. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!