Segítene valaki a matek háziban?

Mekkora az M=5 cm magas egyenes hasáb felszíne és térfogata, ha az alapja olyan húrtrapéz amelynek alapjai: a=11 cm, c=6 cm, szárai: b=d=6,5 cm és a magassága m=6 cm.
2016. jan. 17. 16:52
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, hogy a trapéz adatainál miért szerepel a magasság? Egyébként, helyes adat, illik a húrtrapéz oldal-adataihoz.


T é r f o g a t :

A trapéz területe: az alapok átlaga * a magassággal.

((11+6) / 2) * 6 = (17/2) * 6 = 8,5 * 6 = 51 cm².


A hasáb térfogata: alap terület * magasság.

51 cm² * 5 cm = 255 cm³.


F e l ü l e t :

az alapterület 2-szerese = 2 * 51 cm² = 102 cm²

+

2 db 5 cm * 6, 5 cm-es oldallap = 2 * 5 * 6,5 = 65 cm²

+

1 db 5 cm * 11 cm-es oldallap = 55 cm²

+

1 db 5 cm * 6 cm-es oldallap = 30 cm²


A felület tehát 102 cm² + 65 cm² + 55 cm² + 30 cm² = 252 cm².

2016. jan. 17. 23:10