Kémia feladat megoldás?

Figyelt kérdés

Egy ionvegyület, mely 11,11 m/m% nitrogént,3,18 m/m% hidrogént,44,44 m/m % oxigént és 41,27 m/m% krómot tartalmaz, melegítve-még oxigénmentes térben is -hő-és fényjelenség kíséretében olyan krómvegyület alakul, amely krómon kívül csak oxigént tartalmaz, és tömege a kiindulási vegyület 60,3%-a. A folyamat közben kétkomponensű, színtelen gázelegy távozik el. A. ) Határozzuk meg a kiindulási vegyület képletét! B. ) Határozzuk meg a krómtartalmú termék képletét! C. ) Írjuk fel a reakció valószínű egyenletét!

Az a.) rész tiszta, addig kijött minden. A b.) résszel vannak gondjaim. Én vettem 100 g-ot, és azt írja a feladat,hogy a króm tartalmú vegyület az eredeti vegyület 60,3 %-a,ezért akkor az 60,3 g. De nekem így nem jött ki,valaki elmagyarázná,hogy ez miért nem helyes? A megoldókulcs 1 mol kiindulási vegyületet vett.



2016. jan. 19. 16:49
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!