Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az x-nél kettővel nagyobb...

Az x-nél kettővel nagyobb számnak az abszolútértéke 6. Adja meg az x lehetséges értékeit! Ezt nem értem?

Figyelt kérdés

Nemtudom hogy kezdjek hozzá...valaki levezetné nekem? Légyszi!!

Vagy külön papíron és befotózza vagy itt leírja nekem? Fontos lenne!! Azt se tudom hogy írjam le egyenletben..



2016. jan. 22. 15:03
 1/10 anonim ***** válasza:

|x+2|=6

két lehetőség:

x+2=6

x=4

a másik

x+2=-6

x=-8

2016. jan. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)) és még egy kérdés.. ezt hogy kell kiszámolni?


1,1,1,1,3,3,3,5,5,7

Ennek a számsornak a terjedelme, átlaga, szórása kéne...átlagot kitudom számolni! Viszont a szórást és a terjedelmet hogy kell?

2016. jan. 22. 15:21
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

A terjedelmet úgy, hogy a legnagyobból kivonod a legkisebbet.


A szórás kiszámítása többlépcsős folyamat:


1. Kiszámolod az átlagot (ez megvan, legalábbis azt mondtad)

2. Az átlagot mindegyik számból kivonod (nem baj, ha lesz közte negatív)

3. Az így kapott számokat négyzetre emeled

4. Összeadod

5. Elosztod annyival, ahány szám van

6. Négyzetgyököt vonsz.

2016. jan. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem nekünk kell megírni a házidat, így soha sem fogod megtanulni. Ezeknek, amiket leírtál az előbb, van képletük, oda be kell helyettesíteni és kész...
2016. jan. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
#3 nem a szórás négyzetet kérdezte, hanem a szórást, ami ugyan az, csak gyökvonás nélkül.
2016. jan. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor most nem kell gyököt vonni? Egyébként meg..azért írtam ki a kérdést mert totál nemvoltam tisztában azzal, hogy hogy is álljak neki, tehát a képletet magát sem tudtam.. és mielőtt jönnek a kommentek.. nem, nem találtam semmit az interneten ami értelmes lenne.. :/
2016. jan. 22. 17:04
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor nem kerestél eleget. Tele van ezzel az internet, nagyon bénának kell lenni ahhoz, hogy valaki ne találjon semmit...

Még bonyolultabb téma esetén megérteném, na de ez! Bölcsödés példa.

2016. jan. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Pontosan, az internet tele van ezekkel, és mondjuk a tankönyvedben is megnézhetnéd...
2016. jan. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
DE, kell gyököt vonni, hülyeséget írt az 5-ös válaszoló
2016. jan. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, bocsánat, összekevertem a szórást meg a szórás négyzetet. Szórásnál vonunk a végén gyököt, Bocsi Mégegyszer, de ez nem változtat azon, hogy a kérdező lusta még a könyvet is kinyitni...
2016. jan. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!