Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mesterségesen előállított...

Mesterségesen előállított gyémántból miért nem készítenek ékszert?

Figyelt kérdés
Ennek megválaszolása lenne a házi feladatom, de sehol sem találtam rá választ. Tudnátok segíteni?

2016. febr. 5. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Ki mondta, hogy nem? Amúgy már alapjaiban tényleg csekély, a gyémántiparnak mindössze kb. 10%-a kapcsolatos ékszerekkel.
2016. febr. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Az a helyzet hogy a gyémántgyártás technológiája megoldott: valóban tudunk mesterséges úton gyémántot létrehozni, de ez a technológia ma még sokkal drágább módszer mint kibányászni a kész gyémántot. Majd ha fejlődik annyit a módszer, hogy olcsóbbá váljon mint a bányászás, majd akkor minden gyémántékszerben mesterséges kő lesz. De egyébként az első válaszolónak tök igaza van: a gyémántot főleg a tudomány használja, ezért mesterséges gyémántgyártáskor eleve olyan fajta gyémántot gyártanak, ami tudományos célokra jó, de ékszernek nem (pl. az alakja miatt, stb).
2016. febr. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ mindkettőtöknek!
2016. febr. 6. 19:24
 4/6 Tom Benko ***** válasza:
45%
Amúgy láttál már mesterséges gyémántot? Messze nem brilliáns-tisztaságú, bár már javul a helyzet.
2016. febr. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyémánt színét a szennyezés adja, például a legértékesebb a kék gyémánt itt a Nitrogén adja a színt. Mesterséges gyémánt nagyon "csúnya", fekete az egész. Ebből mindenképpen csinálhatsz ékszert, csak senki nem fogja hordani valószínűleg. Ezt általában ipari célokra használják fel, mivel nincs annyi pénz, hogy most kibányászott színes gyémántot használjon az ipar.
2016. febr. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mikor az Agymenőkben láttam, hogy mesterséges gyémántot készítenek ékszerkészítéshez, akkor rákerestem a témára. Ez évekkel ezelőtt volt, de már akkor azt olvastam, hogy van mesterséges gyémánt brilliáns tisztaságban is.

Most megint rákerestem, és igenis készítenek mesterséges gyémántból ékszert, olyan minőségben is, amit speciális eszközökkel sem lehet megkülönböztetni az eredetitől.


Olyan 8-10 éve még elképzelhető hogy csúnyák és értéktelenek voltak, de a közelmúltban ez megváltozott.

2016. júl. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!