Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jól írtam meg a francia...

Jól írtam meg a francia fogalmazást?

Figyelt kérdés

Sziasztok, elakadtam a francia házival, és szükségem lenne egy kis segítségre, mert beszedi és leosztályozza a tanár a munkát.

2 hobbiról kell írni egy rövid fogalmazást.


Je suis passionnée par les course d'auto. Je collectionne des petites voitures, je regarde les compétitons de Formule 1 et je préfère Fernando Alonso. Il est ma favori concurrent.


<< Szenvedélyem az autóversenyzés. Gyűjtöm a matchboxokat/ autó modelleket, nézem a F1-es versenyeket és Fernando Alonsot kedvelem a legjobban. Ő a kedvenc versenyzőm.>> Ezt akartam lefordítani franciára. Milyen lett?


Je suis une fan de musique. J'ai beaucoup CDs. J'adore écouter de la musique et joue du piano.

Ez értelmes lett?


Előre is köszi minden segítséget



2016. febr. 6. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem is olyan rossz ez, egy-két hibától eltekintve! :)

Na, nézzük mondatonként:


Je suis passionnée par les course d'automobiles.


Je collectionne des petites voitures, je regarde les compétitions de la Formule 1, mon préféré est Fernando Alonso.

Il est mon concurrent favori.



Je suis une fan de musique. J'ai beaucoup de CD. J'adore écouter de la musique et joue du piano.


Apró hibácskák (pl. a "beaucoup" után mindig ott a "de", a CD-t nem írjuk többesszámban stb.), néhány szórendi tévedés, ez minden!

Gratulálok! :)

2016. febr. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a segítséget és nagyon aranyos vagy . :)) Féléve tanulok franciául, remélem majd javulok. Amúgy nincs olyan ige, hogy préférer?
2016. febr. 6. 16:30
 3/6 anonim ***** válasza:

De van. (Je préfère, tu préfères etc. - jobban szeretem, inkább kedvelem stb.)

De a Te mondatodba így nem illik bele. Itt inkább azt hangsúlyozod, hogy Alonso a "kedvenced".

2016. febr. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi
2016. febr. 6. 16:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a "les course d'automobiles" így nem helyes helyesírásilag. Egyrészt "les courseS", ha többesszámba tesszük, másrészt ha ott a " d' " prepozíció, akkor az utána lévő szót nem tesszük többesszámba általában. Szóval én úgy írnám, hogy "les courses d'automobile". Vagy simán csak "les courses/compétitions automobiles" (és így akkor s-sel).


"Je collectionne des petites voitures" - Ezt meg úgy írnám, hogy "Je collectionne des voitures miniatures Matchbox. A "des petites voitures" meg "de petites voitures" kellene, hogy legyen szerintem, mert a "des" és a főnév ("voitures") közé kerül egy melléknév (ugye többesszámban), szóval "des" helyett elvileg "de" lesz.

2016. febr. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :))
2016. febr. 7. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!