9. es kémia feladatban elakadtam?


Az a feladat, hogy nem tudjuk mi a gáz vegyület de standard a nyomás 0 C fokon. ennek a sűrűsége 2,856 g/dm köb

az a kérdés, hogy mekkora a mol tömege?

segítséget szeretnék kérni



2016. febr. 8. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:

"de standard a nyomás 0 C fokon"

Standard állapotban 25°C a hőmérséklet és normál légköri nyomás. Normál állapotban 0°C ez az érték (ahol szintén légköri a nyomás is).


Vicces, mert pont ma fejtettek egy hasonlót nekem, így továbbadom a tudást :D Ezt az egyesített gáztörvényből lehet levezetni megoldásra. Úgy szól a törvény, hogy: p*V=n*R*T, aholis n=m/M. Ezt behelyettesítve az egyenletbe: p*V=(m/M)*R*T. Szorzol M-mel és osztasz V-vel. Lesz belőle: p*M=(m/V)*R*T. Tudjuk, hogy m/V=rhó. Végezetül a képlet lesz: p*M=rhó*R*T.


p: légnyomással számolva pascalban; R: egyetemes gázállandó, melynek értéke 8,314 J/(K*mol); T pedig a kelvinben megadott hőmérséklet. :)

2016. febr. 13. 22:17
 2/3 anonim ***** válasza:

UI: a végén kg/mol-ba jön ki a moláris tömeged. Szorozd meg 1000-rel. Még ez most tudatosult :DD

[Mert ugye g/dm^3 tulajdonképpen ugyanannyi kg/m^3, itt nem kell sűrűn átváltanod]

2016. febr. 13. 23:08
 3/3 A kérdező kommentje:
koszonom szepen :)
2016. febr. 14. 11:08