Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy 10 fős baráti társaság...

Egy 10 fős baráti társaság néhány tagja kézfogással búcsúzott el egymástól. Hányan lehettek az alábbiak közül azok, akik páratlan számszor fogtak kezet?

Figyelt kérdés
2016. febr. 9. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Tudjuk, hogy ha ezt gráfként ábrázolnánk, akkor az emberek a csúcsok lennének, az élek a kézfogásokat szimbolizálnák, a csúcsok fokszámai pedig azt, hogy az adott ember hány másikkal fogott kezet, ekkor a fokszámok összegének fele adná ki az élek számát. Mivel az élek egész számúak lehetnek csak, ezért a fokszámösszeg csak páros lehet, amiből következik, hogy páros sok páratlan fokszám lehet csak, tehát 0;2;4;6;8;10. Meg kell nézni, hogy ezek valamilyen úton-módon kijöhetnek-e.


10: Mindenki kezet fog mindenkivel, ekkor mindenki 9 emberrel fog kezet (teljes gráf)


Innen már a többi egyszerűen kijön; a teljes gráfból 1;2;3;4;5 élt törlünk úgy, hogy az éleknek nincs közös végpontjuk, ekkor 8;6;4;2;0 darab páratlan fokszám lesz (egyébként a fokszámok nagysága ebben az esetben 9 vagy 8). Tehát a válasz az, hogy 0;2;4;6;8;10 páratlan lehet.

2016. febr. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kérlek,ezen lehetőségek közül válassz:


A 3

B 5

C 7

D 9

E Az előzőek közül egyik sem.

2016. febr. 10. 15:06
 3/8 anonim ***** válasza:
Mivel kompletten levezettem a megoldást, igazán vehetnéd a fáradtságot, hogy te kiválasztod a jót ezek közül...
2016. febr. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mivel én nem teljesen tudtam kivenni az eredményt,vehetnéd a fáradtságot,és lenyomhatnál egy gombot.
2016. febr. 10. 16:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Nevemre ne vegyelek? ...
2016. febr. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jó,elnézést.
2016. febr. 10. 17:43
 7/8 Minekvan ***** válasza:
Szerintem ha mindegyik tag 9 kézfogással búcsúzik, akkor a mind 10 ember fog páratlanszor kezet, tehát a válaszom 10.
2016. febr. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Minekvan ***** válasza:

Feltételezve, hogy a távozók egymással is kezet fognak, akkor is 9 kézfogás lesz. Például ha egy távozik, 9x fog.

Ha kettő, akkor is 9x, ...Ha öten akkor is 9x fog kezet minden távozó plusz a minden helyben maradóval.Tehát végül is mindegy hányan távoznak. Persze a helyzetet bonyolítaná az ha csak néhányan fognának kezet.De az is lehet, hogy nem értelmeztem jól a kérdést.

2016. febr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!