Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha névlegesen beszállok egy...

Ha névlegesen beszállok egy kft-be, de csak néhány hónapra, névlegesen, lehet valami problémám belőle?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm jelenleg nem tud a saját nevére alapítani, ezért némi honorárium ellenében nekem kellene beszállnom, ő adna tőkét is, majd visszaadnom neki. Lehetséges, hogy így eladósítanak, vagy a kft-nek lehet valami problémája ebből később?

2014. febr. 20. 23:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet. Konkrétan az új cégtörvényben a magánvagyonoddal felelsz, ha számlagyárat csinál belőle és lebukik.

Átadni nem tudod a kft, mert tavalytól egy vagyonosodási vizsgálatot borít gyorsan a nyakadba.

Persze előtte lesz kockázati kérdőív. De mivel a barátod nem tud alapítani céget, így megvenni se tudja tőled. Mert már ezt se engedik neki.


Tavaly rengeteg ilyen ügyünk volt. A legdurvább, mikor elhozta hozzánk az ügyvéd a hasonló témát, mint a tied. És ott 2 hónap alatt a barát kiszámlázott 30 milliót, aztán lelépett. Se áfát, se járulékot se semmit nem fizetett be.

Jöttek is a navtól.

Után jött az ügyvéd hozzánk, hogy könyvelőként mit tudok tenni.

Konkrétan nem lehetett menteni az emberünket. 12 milliót kellett befizetni. Eladta a házát, most meg albérletbe lakik. A bírságot befizette, a barát azóta se került elő.

2014. febr. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Eladás előtt vagyonosodási eljárás vár téged, így ki fog derülni hogy csaltál. Már nem egyszerű céget adni venni.

Nincs olyan legális eljárás, hogy névleg csinálod, felnőtt ember vagy mindig a teljes felelősséged tudatában cselekszel.


Természetesen pár hónapig számlagyárként működik és áfa csalásban fog a cég részt venni, majd nem fogja tőled senki átvenni és becsődöl. Te saját vagyonnal fogsz felelni mert felelősséged megállapítható, hisz eleve csalásra készültél, ha ezt nem vallod be akkor sem jártál el felelősségteljesen. Nagy valószínűséggel még börtönbüntetést is kapsz.


Ha valaki el van tiltva az nem véletlen és nem csúnya állambácsi haragszik szegényre. Elárulom a Magyar eltiltás nem akadályozza abban hogy céget alapítson külföldön és fióktelepként működjön megbízott ügyvezetővel Magyarországon.


Egyik ismerősöd balekot keres és talált is.:)

2014. febr. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mint ahogy előttem már írták is, nagyon súlyos problémáid lehetnek belőle.

Akárhogy nézzük, rámehet az életed...

2014. febr. 21. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tehát strómannak kellesz.

Felejtsd el, komolyan!

2014. febr. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt a vagyonosodási vizsgálatot én nem értem.

Mi köze ennek egy cégeladáshoz?

2014. febr. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Új szabály, neme azért adód el, mert kivettek belőle pénzt úton módon. És ha nem tudsz elszámolni az új tv-vel akkor pápá
2014. febr. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pont az ilyen strómanokra számítanak az áfacsaló vállalkozások. Bele nem menj ha nem akarsz magadnak rosszat. Ha nincs szerencséd még börtönbe is kerülhetsz nem beszélve az előttem szólóknál írt anyagi felelősségről.
2014. febr. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!