Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Engem nagyon zavar, hogy csak...

Évi1128 kérdése:

Engem nagyon zavar, hogy csak úgy tudom tartani a 4,3- as átlagot, hogy este 23:00-ig kell tanulnom. Persze, ha nem írom meg a házit már rögtön kapok 20 1. Írjatok valami jó taktikát ajánlani arra, hogy ne keljen éjfélig írnom a házit?

Figyelt kérdés
2016. febr. 14. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben kiegyeznék 3,5-ös átlaggal is.
2016. febr. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A házi mennyiségével van a baj, vagy ilyen nehezen jössz rá, hogy mit hogy kell? Mert az előbbivel nem nagyon tudsz mit kezdeni, az utóbbival viszont igen: magántanár, jobban figyelni az órákon, többet kérdezni, ha valami nem világos.

Nem akarlak elriasztani, de ha továbbtanulsz, kb ugyanez fog menni a 2-es átlagért.

2016. febr. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi mind kettőtök válaszát.
2016. febr. 14. 23:07
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Ha jól értem, nem a házival van a gondod, mert az letudod egy óra alatt. Az kb reális, nem mondanám, hogy átlag alatti képességei vannak annak, aki egy órát ír házit. Én is addig írtam volna, ha nem a szünetben írtuk/másoltuk volna egymásról. Az irreális az, hogy 11-ig tanulsz. Mégis mit adnak fel annyit, hogy ha hazaérsz 4-re, akkor 7 órát tölts vele?
2016. febr. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez elég bonyolult , mert nem mindig 4-re érek haza és van olyan is amikor a tanároktól másnapra kell tanulni amit ha például szerdán adnak fel az nálam képtelenség mert azon a napon szoktam nagyon későn haza érni. És amúgy teljesen igaza van a 3. válaszolónak , mert tényleg nem a házival van problémám , hanem a tanulással. köszi a választ :-)
2016. febr. 15. 10:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor próbáld meg előre beosztani az anyagot. A sok tanulnivalós tárgyakból tanulj előre. Töriből, bioszból hétvégente pl. tanulj két leckével előbbre. Én mindig így csináltam, és hétközben csak ismételni kellett.

A könyv szövegét mindig alaposan olvasd el, értelmezve és csinálj belőle akár egy külön füzetbe rövid jegyzeteket. Elég lesz így csak a jegyzetet megtanulni, a könyv szövegét pedig csak hozzá olvasni.

És mindig folyamatosan ismételj előre, hogy a nagy dolgozatokra ne kelljen sok időt készülni.

2016. febr. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2016. febr. 15. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!